هماهنگی ایران بحرین بیانیه ایرانی تروریست ها

هماهنگی: ایران بحرین بیانیه ایرانی تروریست ها شورای همکاری خلیج فارس اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ژن‌هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

وزیر کار باید پاسخگوی شائبه‌ها باشد  برخی نماینده‌ها جهت خود و اطرافیانشان کار می‌کنند

ژن‌هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

ژن هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

عبارات مهم : سیاسی

وزیر کار باید پاسخگوی شائبه ها باشد

برخی نماینده ها جهت خود و اطرافیانشان کار می کنند

امروز چهارشنبه 17 مرداد، علی ربیعی جهت دومین بار طی پنج ماه گذشته استیضاح می شود. هفته نهایی اسفند ماه گذشته، ربیعی تنها با یک رأی اختلاف از استیضاح عبور کرد، ولی طی پنج ماه گذشته انتقادها از عملکرد مجموعه تحت امر او همچنان ادامه داشته هست. طی هفته های اخیر در اینترنت هم مطالبی تحت عنوان «ژن های خوب شستا» بازخوردهای متفاوتی داشته است که نشان دهنده بعضی انتصاب های نامتعارف در شرکت های زیر مجموعه هلدینگ بزرگ شرکت تامین اجتماعی است که تاکنون به این شائبه ها پاسخ داده نشده است.

ژن‌هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

برای بررسی همین عنوان «آرمان» با حمیده زرآبادی، نماینده قزوین گفت وگو کرده که می خوانید.

روند استیضاح ربیعی به کجا رسید؟

وزیر کار باید پاسخگوی شائبه‌ها باشد  برخی نماینده‌ها جهت خود و اطرافیانشان کار می‌کنند

استیضاح ایشان اعلام وصول شده است و قرار است امروز در صحن علنی مجلس مطرح شود. ولی به نظر کمیسیون اجتماعی مجلس نامه ای به هیات رئیسه فرستاده است مبنی بر اینکه طرح استیضاح وزیر کار ابتدا باید در کمیسیون اجتماعی مطرح می شده است و سپس اعلام وصول می شد. من اطلاعی از پاسخ و نظر هیات رئیسه در این باره ندارم.

در خبرها آمده که قرار است بعضی تشکل های کارگری در روز استیضاح ربیعی، در برابر مجلس به نفع ربیعی تجمع کنند. آیا این امر می تواند از سوی وزارتخانه و یا وزیر مربوطه هدایت شده است باشد و صرفا یک اعتراض صنفی تلقی شود؟

جامعه کارگری زیاد به فکر منافع خود است و جهت به دست آوردن این منافع تلاش می کند. تشکل های کارگری مخالف استیضاح آقای ربیعی هستند. در استیضاح قبلی(اواخر اسفند 96) هم اعلام مخالفت کردند، ولی اینکه این تجمع و با اعتراضات از سوی وزارت کار هدایت می شود یا خیر را بنده اطلاعی ندارم.

نحوه عملکرد ربیعی را در وزارت کار چطور ارزیابی می کنید و آیا شائبه بده بستان در مجلس مبنی بر استیضاح یا عدم استیضاح ایشان وجود دارد؟

ژن‌هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

عملکرد ایشان در وزارت کار دچار نقص هایی بوده و با توجه به حجم کار و گستردگی حوزه فعالیت وزارت کار و تعاون و رفاه، انتقادهایی هم وجود دارد که این انتقادها درست هستند، ولی وقت استیضاح را مناسب نمی دانم. اگر قرار بود ایشان استیضاح شوند، در اسفند 96 این کار باید می شد، لیکن نمایندگانی که اکنون پشت استیضاح ربیعی هستند، خیلی با دور قبل استیضاح او فرقی ندارند

شما این استیضاح را سیاسی می دانید یا ناشی از عملکرد مدیریتی پر انتقاد؟

به هر حال در تمام وجوه نظارتی مجلس، سوال، استیضاح، طرح و… یک بخشی از آن مربوط به جهت گیری های سیاسی نمایندگان است یا حداقل در وقت های طرح موضوعات، به دلایل متفاوت بحث سیاسی می شود. این بخش را نمی توان منکر بود، ولی همه جوانب این استیضاح را نمی توان ناشی از سیاسی کاری دانست و وقت آن را مناسب نمی دانم.

وزیر کار باید پاسخگوی شائبه‌ها باشد  برخی نماینده‌ها جهت خود و اطرافیانشان کار می‌کنند

در اینترنت مطالبی و پوستر هایی پخش شده است است که از «ژن های خوب شستا» و کسانی که مرتبط با بعضی مقامات افراد سیاسی هستند، در هیات مدیره شرکت های هلدینگ شستا عضو بوده و به نوعی می توان گفت شایسته سالاری در این امر به چشم نمی خورد. شما این موارد را چقدر در طرح استیضاح ربیعی وزیر کار موثر می دانید؟

بنده هم این پوسترها و اسامی انتشار یافته را دیده ام، ولی عالی ترین کسی که می تواند این مباحث را براق سازی کند که اتفاقا مطالبه جامعه هم همین هست، خود وزیر کار هست. ربیعی باید این مباحث را براق کند که آیا استخدام این افراد در شستا، بر اساس باج خواهی بوده یا او باج داده است و اکنون در وقت استیضاح همچنین مواردی از او خواسته شده است است یا نه؟ باید در این زمینه براق سازی شود. اگر در هلدینگ شستا و شرکت های زیرمجموعه شرکت تامین اجتماعی، استخدام ها یا انتصابات یک روال نادرستی را طی کرده است باید اعلام کند. آقای ربیعی براق سازی کند که آیا این اطلاعات و اخبار انتصاب شوندگان در شستا حقایق دارد یا خیر؟ یا بر اساس چه سازوکاری این کار انجام شده است است.

ژن‌هاي خوب و تحميلي شستا را افشا كنيد

یکی از سایت ها هم سندی انتشار داده است که نماینده ای جهت رأی دادن به ربیعی، درخواست استخدام همسرش در تامین اجتماعی را مطرح کرده بود! آیا در روند استیضاح ها چنین مسائلی وجود دارد؟

چون خودم از این کارها و لابی ها نداشته ام، راجع به سایر نمایندگان هم چنین پیش فرضی دارم که آنها هم چنین نمی کنند، ولی باز هم می گویم که خود آقای ربیعی است که می تواند به این شائبه ها جهت افکار عمومی پاسخی قانع کننده بدهد. او می تواند با مستندات خود این پرسشها را براق بازگو کند. نماینده ها نباید جهت بهره برداری های شخصی خود از ابزارهای نظارتی استفاده کنند. همه می خواهند اطرافیان شان، دوستان و آشنایان ارزش در یک موقعیت شغلی خوبی قرار بگیرند، پست بگیرند و مزایای مالی و شغلی خوبی را جهت آنها دست و پا کنند، ولی مردم به نمایندگان رأی نداده اند که در مجلس جهت خود و اطرافیان خود کارکنند. با توجه به سوگندی که یاد کرده ام، تاکنون از این رابطه و ابزار جهت خود و اطرافیانم استفاده نکرده ام.

جو مجلس را جهت استیضاح وزیر کار چگونه ارزیابی می کنید آیا به قول معروف ربیعی این بار خواهد افتاد؟

به طور کلی فضای استیضاح ها را به شکلی می بینم که باید دو فراکسیون مهم مجلس پشت این امر قرار داشته باشند و موافق استیضاح باشند. اگر هم عقیده بودند که استیضاح به آخر خواهد رسید وگرنه چنین نخواهد شد. اگر فراکسیون ها نباشند یعنی تعدادی از نمایندگان خواهان استیضاح هستند نه فراکسیون ها و در این صورت احتمال به حداکثر رسیدن آرا کم خواهد بود. در تمام استیضاح ها اینگونه است که اگر فردی باشد، استیضاح وزیر انجام نمی شود ولی اگر دو فراکسیون با هم متحد باشند و خواهان استیضاح، آن وقت نتیجه عوض کردن خواهد کرد.

واژه های کلیدی: سیاسی | استیضاح | علی ربیعی | وزارت کار | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs